Hamam böceklerinin kökünü kurutmak için evi ilaçlatmak gerekir. Bunun için profesyonel ilaçlama firmalarıyla anlaşabilir bu doğrultuda evinizi zehirleyerek işe koyulabilirsiniz.

Karbonat ve pudra şekerini karıştırın evde bulunan hamam böceklerinin bulunduğu noktalara elde ettiğiniz karışımı bırakın. Karbonat ve pudra şekeri hamam böceklerinin en çok sevdiği karışımdır. Bu yola başvurarak onları öldürebilirsiniz. Çünkü karışımı yiyen hamam böcekleri yuvalarına gider ve bulundukları yuva içinde ölürler. Sonra ölüsünü de yuva içinde bulunan diğer böcekler yiyeceği için onlarda temelli kökten temizlenmiş olacak.

Böcek ilaçları satan yerlerden etkili jel alabilirsiniz. Böceklerin görüldüğü noktalara ve yuva ağızlarına bu jeli sıkarak evinizi 5 – 6 aylığına koruma altına alabilirsiniz. Kapı aralarına, cam kenarlarına, çekmece köşelerine ve en önemlisi kalorifer peteklerine sıkmayı unutmayın!

Evin mutfak bölümünü temiz tutmaya özen gösterin. Çünkü yemek artıkları hamam böceklerinin en çok sevdiği şeylerin başında gelmektedir. Mutfak lavabosunda yemek gören böcekler bulundukları alanlara yuva yapabilirler.

Güncel, Hayat Etiketler: , , , , ,